fbpx

Młodzi bielszczanie pomagają chorym dzieciom!

 

Grupa licealistów uczęszczających do VIII Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej, potocznie zwanego Medykiem oraz do II Liceum Ogólnokształcącego i wspólnie realizują projekt społeczny ,,Medyk Dzieciom’’ w ramach olimpiady przedsiębiorczości ,,Zwolnieni z teorii’’.

Dla chorych dzieci pobyt w szpitalu jest ciężkim i traumatycznym przeżyciem, dlatego młodzi ludzie wychodzą ze świetną inicjatywą, która ma polepszyć tą sytuację.

Ich projekt zakłada umilenie tego trudnego czasu, cierpiącym dzieciom. Jak sami mówią robią to poprzez spotkania z podopiecznymi Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, dobre słowo, wspólną zabawę i zarażanie pozytywną energią. Organizują także zbiórkę charytatywną na artykuły potrzebne małym pacjentom przebywającym w szpitalu: kolorowanki, kredki, zabawki, aby czas spędzony w placówce medycznej nie kojarzył się im jedynie z bólem i niejednokrotnie cierpieniem.

Wierzą, że uda im się osiągnąć ich cel, a jego efekty nie pozostaną niezauważone!

Dotąd udało się już zebrać około 5 tysięcy złotych oraz bardzo wiele zabawek i artykułów papierniczych dla najmłodszych pacjentów Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Po więcej szczegółów zapraszamy na ich Facebooka – Medyk Dzieciom!